Projekt Budynku Szkoły Podstawowej z Halą Sportową

Bolszewo

Obiekt złożony z budynku szkolnego oraz budynku hali gimnastycznej. Kompleks zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego budynku szkoły, na oddzielnym fundamencie. Obiekt podzielono na trzy oddylatowane części od góry konstrukcji do poziomu wierzchu fundamentów.

Budynek szkoły posiada dwie kondygnacje nadziemne oraz częściowe podpiwniczenie. Budynek kryty stropodachem o konstrukcji żelbetowej. Posadowienie budynku zaprojektowano jako bezpośrednie na ławach i stopach fundamentowych oraz płycie fundamentowej w części podpiwniczonej. Konstrukcję części podziemnej zaprojektowano w technologii żelbetowej natomiast część nadziemną w technologii tradycyjnej.

Hala gimnastyczna to budynek o jednej kondygnacji nadziemnej, bez podpiwniczenia, pokryty dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, w postaci drewnianych wiązarów kratowych. Posadowienie budynku zaprojektowano jako bezpośrednie na ławach i stopach fundamentowych. Konstrukcja ścian murowana, wzmocniona słupami i wieńcami żelbetowymi.